Hakkımda

Yeşim Bayraktar


Hayatım Ankara’da başladı. ODTÜ Ekonomi Bölümünden mezun olduktan sonra baba memleketim olan İstanbul’a taşındık. Kariyer, evlilik, çocuk derken analitik düşünmeyi pek iyi beceren ve sadece gördüğüme inanırım diyen ben, annemin kansere yakalanması ve ölümünün ardından hayatı sorgulamaya; metafizik, spiritüalizm ve şifacılıkla ilgilenmeye başladım. Hayatımın son 20 senesi bu konuları öğrenmek ve öğretmekle geçiyor.  Bireysel çalışmalarım yanında pozitif düşünce, bilinçaltı farkındalığı, zihni yönetme becerilerini geliştirme gibi pek çok konuda  kurumsal eğitim verme şansım oldu. Aynı zamanda metinlerini kendimin yazdığı meditasyonlarımla dijital platformlarda yer alıyorum.

Meditasyon, hayatın koşturmacası ve karmaşası içinde kendimize vakit ayırmanın bir yolu. Meditasyon yaparak zihnimizdeki kalabalıklardan ve karmaşadan kurtulup, düşüncemizi yönlendirmeyi başarabiliriz. Her gün düzenli meditasyon, bize rahatlama, odaklanma gücü, adaptasyon ve yüksek bilinç kazandırır. Zihnimiz gün içinde bedenimizin ürettiği toplam enerjinin neredeyse %20’ini kullanır. Kendimize kendimiz için sadece bir 10 dakika ayırıp, meditasyon yaptığımızda, zihninizi dinginleştirip,  zindelik kazanabiliriz. Dingin zihin, huzur, rahatlık ve sağlık kazandırır, çözümlere ve sonuçlara daha hızlı ve kolay ulaşmamızı sağlar.

Hayatımızın bize sunulmuş bir armağan ve oyun alanı olduğuna inanıyorum ve hayatımızdaki her şeyin %100 sorumluluğunu almamız gerekiyor; çünkü, her şey -olumlu ya da olumsuz- bizim zihinsel alışkanlıklarımız, programlarımız, yeminlerimiz, inanç kalıplarımız, duygularımız ve bakış açımızla şekilleniyor. Ruh, beden ve zihnin sağlığı ve dengesi hayatımızın şekillenmesinde büyük önem taşıyor. Biz hayata gülümsersek o da bize gülümseyecektir.